LGD Sąsiedzi

Lokalna Grupa Działania

O LGD

Stowarzyszenie "Sąsiedzi" powstało na mocy uchwały założycieli w dniu 21 listopada. W skład grona Założycieli weszło 19 osób fizycznych działających społecznie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich oraz dwoje prowadzących działalność gospodarczą na obszarze LGD.

Czytaj więcej

Zapraszamy

Zapraszamy do zapoznania się z Planem włączenia społeczności, który zakłada udział lokalnej społeczności w procesie tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru Stowarzyszenia ,,Sąsiedzi??.

 

- Załącznik nr 7


Dołącz do nas

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją przystąpienia do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia ?Sąsiedzi?

Czytaj więcej

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA LGD „SĄSIEDZI” Z LGD „RAYON TELSIAI” Z LITWY

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisał 

 

W dniu 10 kwietnia 2012 r. w Restauracji Retro w Łomży odbyło się spotkanie inaugurujące współpracę międzynarodową pomiędzy Stowarzyszeniem ,,Sąsiedzi’’ a Lokalną Grupą Działania ,,Rayon Telsiai’’ z Litwy.

 

W spotkaniu ze strony litewskiej uczestniczyło 23 osoby, przedstawiciele władz oraz społeczności. Natomiast Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi’’ było reprezentowane przez Zarząd i przedstawicieli gmin przynależących do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia ,,Sąsiedzi’’

 

Spotkanie miało na celu obustronne poznanie się, wymianę doświadczeń, zapoznanie się z zrealizowanymi projektami, sukcesami oraz ustalenie kierunków współpracy.

 

Wstępem do współpracy było podpisanie listu intencyjnego pomiędzy przedstawicielami Lokalnej Grupy Działania ,,Rayon Telsiai’’ z Litwy a Stowarzyszeniem ,,Sąsiedzi’’. Dokument zakłada współpracę, w dziedzinie kultury, oświaty oraz turystyki.

 

Wizyta gościnnego LGD ,,Rayon Telsiai’’ z Litwy była zaledwie kilku godzinna, ale bardzo owocna. Wizyta odbyło się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Wizytę uświetnił koncert gminnego zespołu ludowego ,,ŁOMŻYNIACY’’, który zaprezentował przyśpiewki kurpiowskie i ballady z naszego regionu.

Czytany 2549 razy

Nasze projekty

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

It Works!!!