LGD Sąsiedzi

Lokalna Grupa Działania

O LGD

Stowarzyszenie "Sąsiedzi" powstało na mocy uchwały założycieli w dniu 21 listopada. W skład grona Założycieli weszło 19 osób fizycznych działających społecznie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich oraz dwoje prowadzących działalność gospodarczą na obszarze LGD.

Czytaj więcej

Zapraszamy

Zapraszamy do zapoznania się z Planem włączenia społeczności, który zakłada udział lokalnej społeczności w procesie tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru Stowarzyszenia ,,Sąsiedzi??.

 

- Załącznik nr 7


Dołącz do nas

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją przystąpienia do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia ?Sąsiedzi?

Czytaj więcej

EUROPEJSKI DZIEŃ SĄSIADA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisał 

W 2016 roku Europejski Dzień Sąsiada przypada 31 maja. Święto to obchodzone jest od 2000 roku. Dzień Sąsiada ustanowiony został z inicjatywy Europejskiej Federacji dla Lokalnej Solidarności.

Jak twierdzą organizatorzy, w całej Europie osłabiają się więzi społeczne, a rosnący indywidualizm prowadzi do coraz częstszego wycofania ludzi z lokalnego życia.

Dlatego warto przynajmniej w ten jeden dzień w roku zdobyć się na przyjacielski gest i zintegrować się z sąsiadami.

Jeszcze w pierwszej połowie XX wieku w polskich wsiach panował obyczaj tak zwanej sąsiedzkiej pomocy zwanej „tłokami”., czyli Jeśli któryś z gospodarzy nie mógł sam wykonać danej pracy na czas, solidarnie pomagała mu cała wieś.

Dzień Sąsiada ma więc na celu zjednoczenie Europy nie tylko na poziomie międzynarodowym, ale również w tym lokalnym środowisku, dlatego też gorąco zachęcamy do świętowania dnia sąsiada nie tylko od święta ale i na co dzień.

Czytany 555 razy

Nasze projekty

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

It Works!!!