LGD Sąsiedzi

Lokalna Grupa Działania

O LGD

Stowarzyszenie "Sąsiedzi" powstało na mocy uchwały założycieli w dniu 21 listopada. W skład grona Założycieli weszło 19 osób fizycznych działających społecznie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich oraz dwoje prowadzących działalność gospodarczą na obszarze LGD.

Czytaj więcej

Zapraszamy

Zapraszamy do zapoznania się z Planem włączenia społeczności, który zakłada udział lokalnej społeczności w procesie tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru Stowarzyszenia ,,Sąsiedzi??.

 

- Załącznik nr 7


Dołącz do nas

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją przystąpienia do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia ?Sąsiedzi?

Czytaj więcej

Uroczyste podpisanie umĂłw na realizacje Lokalnej Strategii Rozwoju. Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisał 

W dniu 17 maja w Sali Opery i Filharmonii Podlaskiej odbyło się uroczyste podpisanie umów o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) na łączną kwotę w 71, 6 mln euro oraz  lokalna grupa rybacka na 3 mln euro.

Województwo Podlaskie jest jednym z dwóch województw w Polsce, które postanowiły wdrażać strategie wielofunduszowe.

Dzień podpisania umów o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność jest uwieńczeniem ciężkiej pracy LGD oraz  komisji, która przez kilka miesięcy oceniała Lokalne Strategie Rozwoju.

W województwie Podlaskim Lokalne Grupy Działania mają do dyspozycji ponad 74 mln euro z czterech funduszy:

1/ Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) – 25 326 250 euro;

2/ Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) – 21 000 000 euro

3/ Europejski Fundusz Społeczny (EFS) – 25 359 500 euro

4/ Europejski Fundusz Morski i Rybacki (EFMR) - 3 000 000 euro.

 

Na podpisaniu umów Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi’’ reprezentował Zarząd, w składzie: Pani Lidia Małgorzata Grzejka – Prezes Zarządu oraz Pani Barbara Sobczyńska – Wanke – Członek Zarządu.  

Łączna kwota środków przewidziana na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia ,,Sąsiedzi’’ wynosi:

EFRROW - 1 723 750 €

EFRR  -   919 413 €

EFS - 1 090 179 €

 

Środki przewidziane na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia ,,Sąsiedzi’’ mają za zadanie: poprawić jakości życia na obszarach wiejskich, stymulować  powstawanie nowych miejsc pracy, promocję obszarów wiejskich  oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego.

Pierwsze konkursu w ramach LSR zostaną ogłoszone już w drugiej połowie 2016 roku. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszany do śledzenia naszej strony, gdzie na bieżąco będziemy Państwa informować o działalności Stowarzyszenia oraz gorąco zapraszamy po szczegółowe informacje do Biura Stowarzyszenia ,,Sąsiedzi’’, ul. Szosa Zambrowska 1/27, 18-400 Łomża/ budynek Starostwa Powiatowego, III piętro, pok. 417.

 

Czytany 529 razy

Nasze projekty

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

It Works!!!